Zaproszenie na XVI Wrocławskie Spotkania z Historią Gospodarczą

Szanowni Państwo,

        Pozwalam sobie zwrócić się do Państwa z zaproszeniem na XVI edycję Wrocławskich Spotkań z Historią Gospodarczą. Zeszłoroczna konferencja niestety nie odbyła się z powodu pandemii, a jedynym śladem naszej aktywności w ramach Spotkań w 2020 r. pozostają dwa wydane drukiem tomy studiów. W tym roku mam nadzieję, że będzie inaczej. Oczywiście pandemia nie ustąpiła i wręcz jest w szczytowej fazie, ale są też optymistyczne informacje. Jako środowisko akademickie jesteśmy w większości po pierwszej dawce szczepionki, a drugą mamy dostać wszyscy w maju. To powinno umożliwić nam, pierwszy raz od marca zeszłego roku, bezpieczne przybycie na konferencję i wzięcie w niej udziału. Dlatego po konsultacjach przeprowadzonych m.in. na forum Zarządu Polskiego Towarzystwa Historii Gospodarczej uznałem, że trzeba podjąć próbę organizacji kolejnego spotkania naukowego. Zatem zapraszam na konferencję pt.

 „Strajki, protesty i bunty z perspektywy historii gospodarczej i społecznej”

        Konferencja nasza zaplanowana jest na 11-13 czerwca 2021 i odbędzie się w Villi Sobótka, w której mieliśmy dwa wcześniejsze Spotkania. Właściciele obiektu zapewnili mnie o profesjonalnym poziomie jego przygotowania do funkcjonowania w czasie pandemii (obiekt jest otwarty, gdyż pełni funkcje ośrodka rehabilitacyjnego). Jako organizatorzy zapewnimy też odpowiednie reguły prowadzenia obrad i warunki zakwaterowani, by nikogo nie narażać na niepotrzebne ryzyko. W ośrodku nie będzie poza nami innych gości. Aby jednak zapewnić możliwość udziału w konferencji również tym którzy nie są zaszczepieni lub z innych powodów nie mogą przyjechać osobiście na konferencję, zdecydowaliśmy o organizacji konferencji w trybie „hybrydowym”, tj. z opcją uczestniczenia w niej „on-line”.

      Zgłoszenia chęci wzięcia udziału w konferencji (z określeniem formy – udział osobisty czy udział przez komunikator na odległość) prosimy przysyłać na adres internetowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 19 kwietnia bieżącego roku. Deklaracja chęci wzięcia udziału w konferencji, wraz z podaniem propozycji tytułu wystąpienia, jest jednoznaczna ze zobowiązaniem do wniesienia opłaty konferencyjnej w wysokości 270 zł od osoby. Opłaty będzie można wnosić przed konferencją lub w jej trakcie. Nie przewidujemy możliwości odstąpienia od opłaty konferencyjnej ze względu na udział „on-line”. We wszelkich kwestiach związanych z organizacją konferencji pozostaję do Państwa dyspozycji.

 Z poważaniem:

 Dr hab., prof. UWr Tomasz Głowiński